شرکت سهند پارس
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
شرکت سهند پارس شرکت سهند پارس logo-samandehi
پرش به محتوا
خانه » آموزش » حذف وعده غذایی برای لاغر شدن صحیح است؟

حذف وعده غذایی برای لاغر شدن صحیح است؟

حذف وعده غذایی

آیا حذف وعده غذایی برای لاغر شدن صحیح است؟

این سوالی است که اکثر مردم بدون توجه به پاسخ دادن به آن، رژیم غذایی می گیرند. تصور اشتباه این است که برای کم کردن وزن می توان یک یا چند وعده غذایی را حذف کرد.

حال با هم به بررسی و پاسخ به این سوال خواهیم پرداخت که حذف وعده غذایی برای لاغر شدن صحیح است. ابتدا بزارید به صورت خیلی ساده نحوه چربی سوزی در بدن را بیان کنم، خداوند بدن انسان را جوری خلق کرده است که به خودی خود و کاملا بدور از تصمیم گیری و اختیار به سمتی حرکت می کند تا بدن را از آسیب های احتمالی حفظ کند. چربی سوزی در بدن هم بدور از این قاعده نیست. هنگامی که فرد تصمیم می گیرد لاغر شود و همراه با رژیم غذایی، فعالیت بدنی انجام می دهد. بدن شروع می کند چربی های نواحی خطرناک بدن را بسوزاند و بعد نواحی ای که کمتر آسیب رسان است .

طراحی برنامه غذایی آنلاین (کلیک)

دید عمومی مردم درباره چاقی به ظاهر و نواحی قابل مشاهده است. یعنی با نگاه کردن به شکم و پهلو و … . برای خیلی ها شاید اتفاق می افتد. که بعد یکی دو ماه تا سه ماه رژیم و فعالیت بدنی جهت لاغر شدن. فرد کاهش وزن داشته ولی کاهش سایز نداشته است. این همان چربی سوزی نواحی پرخطر احشایی است. پس چربی سوزی از قسمت های پرخطر احشایی شروع و به قسمت های زیر پوستی ختم می شود که بی خطر ترین ناحیه اگر عوارض جانبی آن (یعنی کمردرد) را از بزرگی و چربی های آن بگیریم، ناحیه شکمی است.

حذف وعده غذایی شاید به کوچک شدن شکم ومعده کمک کند، اما حالت های دیگری را به وجود می آورد که مناسب با روند لاغری نخواهد بود. برخی از این حالت ها می تواند:

۱- حالت بقا یا قحطی در بدن

۲- کم بود انرژی و کاهش سوخت به مغز

۳- عضله سوزی جهت تامین انرژی

هرچند تعداد این حالت ها خیلی بیشتر از این ها می باشد ولی مهمترین آن همین موارد است. دوستان بخاطر داشته باشی. برای گرفتن یک رژیم غذایی مناسب نیاز است حتما اطلاعات کافی، از بدن خود در اختیار داشته باشید. این کار از طریق چکاپ کلی بدن و دستگاه های ترکیب بدن (In Body) انجام می شود.

نکته مهم برای تهیه برنامه غذایی همین بود که هیچگاه اقدام به حذف وعده غذایی نکنید، حتی بنده به شاگردای خودم تا شش وعده غذایی توصیه کرده ام که همراه با فعالیت بدنی حدود ۴۰ دقیقه در روز به مقدار قابل توجهی کاهش وزن و سایز داشته اند.

با تشکر حامد عثمانی

کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی

مربی آمادگی جسمانی

جهت مشاوره تماس حاصل نمایید

۰۹۱۵۸۳۵۳۳۱۶

جهت تهیه برنامه غذایی آنلاین اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.